logo Olomoucká noc

Iniciativu Zabraňme prodeji Edelmannova paláce podpořily čtyři strany

Naše dosavadní aktivita v úsilí zamezit protiprávnímu a nemorálnímu prodeji Edelmannova paláce byla zaměřena na právní stránku věci. V těchto aktivitách budeme i nadále pokračovat.

V době voleb do olomouckého zastupitelstva je dobré znát na tuto kauzu i názor lidí, kteří mohou snad řídit i naše město.

Osobním dopisem jsme se obrátili na lídry sedmi politických stran s dotazem: Jaký je váš osobní postoj k prodeji Edelmannova paláce? Podpoříte iniciativu "Zabraňme prodeji Edelmannova paláce", která je prezentovaná na stránkách olomouckanoc.cz ? Na lídry tří stran současné olomoucké koalice jsme se neobraceli, protože ti již jasně vyslovili své záporné stanovisko hlasováním 17.9.2010, kdy opětovně vyjádřili svůj protiprávní a nemorální postoj. V následujícím přehledu uvádíme vyjádření lídrů stran, kteří nám dosud odpověděli.

strana lídrstanovisko
ZeleníIng. Edita HrstkováSamozřejmě v této věci můžete se mnou na sto procent počítat. Jsem ostře proti "prodeji" Edelmannova paláce
Věci veřejnéMgr. Dagmar NavrátilováNejen já, jako kandidátka do olomouckého zastupitelstva, ale celý klub olomouckých Věcí veřejných se staví proti prodeji Edelmannova paláce. Samozřejmě Vaši iniciativu podpoříme.
SuverenitaMUDr. Květoslava HlaváčováS požadavky, které prezentujete na Vašich stránkách olomoucká noc zcela a bezvýhradně souhlasím. K takovým případům mám nulovou toleranci a pokud se Suverenita dostane do zastupitelstva Olomouce, budeme se proti takové šmelině jasně vymezovat a budeme iniciovat revizi.
Koruna ČeskáMUDr. Pavel AndršVelmi sympatizuji s Vaší iniciativou neprodávat Edelmannův palác. Ve volebním programu Koruny České jsme jednoznačně vyjádřili svůj postoj k prodeji domů v historickém jádru.