logo Olomoucká noc

Je Edelmannův palác překážkou v realizaci projektu SEFO?

V poslední době se objevila vyjádření, která naznačují, že prodej Edelmannova paláce je nutný k zajištění politické a kulturní budoucnosti Olomouce v Evropě. Měřeno penězi: Co je víc 38 milionů za starou budovu ve středu města, nebo projekt za 500 milionů? Zachování Edelmannova paláce jako jedné z ústředních budov Horního náměstí v rukou města nestojí a nikdy nestálo v protikladu k budování jakéhokoliv nového projektu. Největším nepřítelem projektu SEFO se stali samotní radní. Přitom nepochybujeme, že většina z nich hlasovala s pocitem, že pomáhá veliké věci. Nyní znají text trestního oznámení, znají své skutky a snad znají i zákon. Jejich netečnost je překvapující.

Edelmannův palác je přímo stvořen pro další nové projekty, které v Olomouci nepochybně vzniknou v dalších desetiletích. Je zcela nesmyslné tyto projekty budoucnosti ničit tím, že se palác prodá. Kolik by muselo v budoucnosti město zaplatit, aby palác vykoupilo zpět?

Vnímáme těžkosti nositelů projektu SEFO. Ve snaze poskytnout co nejvíce informací širší veřejnosti přidali jsme na tyto stránky řadu odkazů na stránky týkajících se i tohoto projektu. Dnes Muzeum umění zveřejnilo na svých stránkách novou prezentaci projektu SEFO, na kterou vás níže odkazujeme. Dále se již nebudeme projektu SEFO věnovat a soustředíme pozornost na akt prodeje Edelmannova paláce s cílem právně zajistit jeho zneplatnění.

06.04.2008 - Středoevropské forum Olomouc / Prezentace projektu (olmuart.cz)